Lapkričio 16 – 17  d. kartu su kolegomis mokytojais iš įvairių Europos kampelių (nuo Graikijos , Maltos iki Čekijos ar kaimyninės Latvijos ir dar daug kitų) susitikome Europos Komisijos organizuotame „Teachers‘s testing panel“ susitikime, kuris vyko Briuselyje, Belgijoje. Pagrindinis mūsų susitikimo tikslas – įvertinti Europos Komisijos parengtus ar vis dar kūrybiniame procese esančius edukacinius projektus: testus, žaidimus, skaidres, leidinius. Visų šių produktų paskirtis - leisti pagrindinių ir vidurinių mokyklų mokytojams kuo įdomiau ir inovatyviau padėti mokiniams mokytis apie Europos Sąjungą, jos šalis ir jų kultūrą, veikiančias institucijas. Susitikimas bei darbas grupėse vyko vienoje iš Europos Komisijai priklausančių konferencijų salių.

Dvi dienas trukusio intensyvaus darbo metu patys išbandėme ne vieną žaidimą, darbo grupėse analizavome leidinius, diskutavome, teikėme pasiūlymus, kaip šiuos leidinius būtų galima tobulinti tam, kad kuo labiau juos galėtume pritaikyti praktikoje su skirtingų amžių vaikais. Galiu drąsiai teigti, kad ši patirtis man buvo naudinga ir įdomi, nes leido įsigilinti į naujausius Europos Komisijos produktus, skirtus mokykloms. Žinoma, laisvu nuo darbo metu turėjau galimybę įsigilinti  ir į metodus, kuriuos naudoja skirtingų Europos mokyklų istorijos arba socialinių mokslų mokytojai. Dviejų dienų viešnagė leido praplėsti akiratį, sužinoti, kokiomis nuotaikomis gyvena kitų šalių mokytojų bendruomenės.

Džiugu, jog Europos Komisija investuoja  ne vien į savo gaminamų produktų kokybę, bet prie jų tobulinimo leidžia prisiliesti ir tiems, kurie su jais turės dirbti praktiškai.

Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja, istorijos mokytoja  Sandra Gaučiūtė