Kartais tam, kad kažko išmoktume, reikia tiesiog pakeisti mokymosi būdą. Todėl, gavę galimybę, mes, LSMU gimnazijos III-IV klasių moksleiviai,  išvykome į Erasmus + projektą „Start Up Your Career“ Slovakijoje, kuriame kartu su jaunais žmonėmis  iš Estijos, Vengrijos, Rumunijos bei Slovakijos mokėmės, kaip reikia pradėti savo verslą ir bedradarbiauti. Kiekvieną dieną vykusių keturių sesijų – pamokų  tikslas buvo  išbandyti teoriją patiems, todėl turėjome tokias veiklas, kaip verslo įkūrimo simuliacija, kurioje susiskirstėme į skirtingas roles ir bandėme pasiekti savo tikslą – surinkti visas reikalingas lėšas verslo idėjai įgyvendinti ar patys pabandėme parašyti tikslų verslo planą ir jį pristatyti projekto dalyviams. Be to, šis projektas mums suteikė ne tik galimybę mokytis, bet ir mokyti – projekto pabaigoje nuvykome į Slovakijos Filatovo gimnaziją, kurioje mokiniams bandėme perteikti savo šviežiai  įgytas žinias.

Daugiau nei savaitę trukusiame projekte ne tik bandėme tapti verslininkais, bet ir bendravome su kitų šalių atstovais, su kuriais kiekvieną dieną diskutuodavome apie skirtingas šalių kultūras, istoriją, papročius, net išmokome keletą kitų kalbų žodžių. Įdomu tai,  kad tikriausiai vienas dažniausiai projekto metu vartojamų žodžių buvo lietuviškasis „Ačiū“, taip pamėgtas todėl, kad primena čiaudėjimą.

Dar daug nuotykių ir įdomių veiklų čia nepaminėta, bet juk visko ir neįmanoma išsakyti žodžiais, tai reikia pajausti  patiems, tad mes ramia širdimi rekomenduojame nuvykti susipažinti su kitų šalių jaunimu ir jų gyvenimo būdu bei kartu įgyti naudingų žinių!
P.s. Išduosime paslaptį, kad projektas bus tęsiamas tik iki 2020 metų, tad nepramiegokite šio nuostabaus nuotykio ir gavę galimybę - nedvejokite!

III g. klasės mokinė Austėja Jociūtė