Lapkričio 24 dieną LSMUG mokinių tarybos narės Rasa Jokimčiūtė ir Viltė Liaudinskaitė vyko į Lietuvos moksleivių sąjungos surengtą diskusiją „Kurk, keisk, valdyk. Mokinių savivalda“, kuri vyko parodoje „Mokykla 2017“. Diskusijoje dalyvavo trijų Lietuvos mokyklų savivaldų atstovai: Kauno „Saulės“ gimnazijos, Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos ir mūsų, LSMU gimnazijos.

Džiaugiamės, kad mūsų mokinių tarybos darbas buvo įvertintas ir kad turėjome galimybę diskutuoti su dar trijų stiprių gimnazijų savivaldų atstovais. O diskutavome įvairiais klausimais: kam gimnazijoje reikalinga mokinių savivalda, kokios yra jos funkcijos, kokie tikslai, kaip mokinių savivalda gali ugdyti visuomeniškumą, pilietiškumą visoje gimnazijos bendruomenėje, ko reikia, kad savivalda produktyviai funkcionuotų, ką galime patarti vieni kitiems.

Diskusijos metu supratome, kad dauguma savivaldų neturi aiškios mokinių atstovavimo formos ir yra susikoncentravę į renginių, akcijų organizavimą, pasidžiaugėme, kad pastaraisiais metais mes užsiimame ne vien tuo, bet ir stengiamės išgirsti mokinių nuomonę susirinkimų su seniūnais, diskusijų bei susitikimų metu bei perduoti ją gimnazijos administracijai.

Džiaugiamės, kad turėjome galimybę ne tik sužinoti, kaip veikia kitų gimnazijos savivaldos, bet ir įsigilinti į savo mokinių tarybos privalumus bei trūkumus.

III g. B klasės mokinė Viltė Liaudinskaitė ir I g. B klasės mokinė Rasa Jokimčiūtė