Niūrų lapkričio 29 dienos rytą mes, LSMU gimnazijos I g B ir C klasių mokiniai, sėdome į autobusą ir pajudėjome Vilniaus link. Valanda kelio ir mes jau sostinėje. Pirmiausia aplankėme LR Seimą. Mus pasitiko gidė, kuri parodė Seimo pastatą, papasakojo jo istoriją. Matėme Kovo 11- osios akto, Algirdo Mykolo Brazausko, Seimo posėdžių bei Prezidento sales, Vitražo galeriją. Buvo įdomu pamatyti eksponuojamas kitų šalių Prezidentų dovanotas dovanas. Vėliau keliavome į Genocido aukų muziejų. Jis įsikūręs buvusiuose KGB rūmuose, kur 50 metų buvo planuojami ir vykdomi sovietų nusikaltimai. Tai nebuvo linksma pramoga - kartais buvo nejauku ir baisu, nes savo akimis regėjome kalėjimo vienutes bei mirties nuosprendžių vykdymo patalpą, klausėmės šiurpių pasakojimų apie tai, kaip žmonės buvo kankinami. Dieną praleidome turiningai, praplėtėme akiratį, pabendravome su klasės draugais.

Giedrė Širvinskaitė,  I g B klasės mokinė