Šventiniam laikotarpiui aprimus norime pasidalinti įspūdžiais, kurie vis dar gyvena  mūsų mintyse... Ne vien tų, kurie vienam vakarui tapo publikos numylėtiniais, bet ir visų, kurie gruodžio 21 d.  susirinkę LSMU Veterinarijos akademijos Iškilmių salėje stebėjosi tiek mokytojų, tiek mokinių nepamatuojamais gebėjimais.

Gruodžio 21 d. vakaras.
Aktorių, choristų, šokėjų akyse matosi jaudulio krislelis.
Jaudulio prieš miuziklo „Velnio nuotaka“ premjerą...

Dar prieš keletą mėnesių idėja organizuoti K. Borutos apysakos „Baltaragio malūnas“ motyvais paremtą bei savitą miuziklo „Velnio nuotaka“ pastatymą atrodė tik įdomi, tiesa, šiek tiek gąsdinanti mintis... „Baltaragio malūnas“ – žymiausias Kazio Borutos kūrinys, parašytas 1945 m. Apysakoje nepastebimai susipina dvi vaizdavimo plotmės: realioji ir tautosakinė. Galima pastebėti daug lietuvių liaudies dainų, pasakų, padavimų ir kitų kūrinių motyvų. Kūrinys iš tiesų gana sudėtingas net daug ko mačiusiems... Nepaisant to, ši puiki idėja gruodžio viduryje tapo realiu renginiu -  miuzikle vaidinantys mokiniai bei mokytojai pakvietė visus bendruomenės narius rinktis į LSMU Veterinarijos akademijos Iškilmių salę ir pasinerti į burtais apipintos tautosakos pasaulį! Daugiau nei valanda, atrodo, prabėgo beprotiškai greitai. Žvilgsnį prikaustė scenos dekoracijos, aktorių rūbai ir mūsų gimnazijos mokinių bei mokytojų vaidybiniai bei muzikiniai gebėjimai. Miuziklo pabaigoje norėjosi ištarti 3 kartus AČIŪ ir 3 kartus BRAVO visiems, kurie prisidėjo prie miuziklo idėjos virtimo realybe: siuvusiems, kūrusiems, šokusiems, dainavusiems ir padovanojusiems visiems susirinkusiems nuostabią dovaną.

Miuziklo pabaigoje audringos ovacijos skambėjo pagrindiniams miuziklo aktoriams: III g. C klasės mokinei Gustei Zakšauskaitei, kuri įsikūnijo į Baltraus Baltaragio dukters Jurgos vaidmenį, III g. A klasės mokiniui Justinui Budriui, kuris tapo Jurgos sužadėtiniu Girdvainiu, I g. B mokiniui Kristupui Morkūnui, kuris puikiai įsikūnijo į Pinčiuko vaidmenį. Ačiū tarėme ir mokytojams: Ingai Švedienei, kurios vaidyba salėjo nepaliko nė vieno abejingo, Andriui Kurieniui, kuris ne vien režisavo šį miuziklą, bet ir įsikūnijo į vieną iš pagrindinių apysakos veikėjų - Baltrų Baltaragį, Simonai Grušaitei, kuri tapo gražiąja Marcele, Mantvydui Randžiui, kuris puikiai susidorojo su piršlio Anupro amplua, matematikos mokytojui Martynui Zaveckui, kuris miuziklo metu įsikūnijo tiek į Dievo, tiek į kunigo vaidmenį bei, žinoma, geografijos mokytojui Simonui Šabanovui, kuris gruodžio 21 dienos vakarą tapo arkliavagiu Anupru. Scenoje matėme ne vien pagrindinius aktorius, bet ir LSMUG mišraus choro „Ave musica“ choristus, III g. klasių tautinių šokių kolektyvo „Kupolėlė“ šokėjus bei I g. klasių šokėjus. Bravo ir jiems!

Aplodismentai skambėjo ir tiems, kurie miuziklo metu scenoje nepasirodė, tačiau suvaidino itin svarbų vaidmenį ruošiantis miuziklui – miuziklo kūrybinei grupei: Giedrei Druskienei (muzikinis paruošimas), Eglei Glinskienei (choreografija), Ilonai Murošovienei (kostiumų dailininkė) ir su ja dirbusiai mokinių komandai, scenografams Jolitai Grabliauskaitei ir Aurimui Adomačiui.

Nepameluosime sakydami, kad nors šis miuziklas buvo tik mėgėjų aktorių pastangomis sukurtas produktas, tačiau galėtume jį žiūrėti dar ne vieną kartą. Renginio pabaigoje gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys tardamas padėkos bei sveikinimo žodžius svarstė: „Štai ketvirtos gimnazijos Kalėdos. Nežinau, kur galima toliau kilti, bet žinau, kad kilsim!“ To ir palinkėsime... Visiems, kurie prisidėjo prie miuziklo „Velnio nuotaka“ premjeros, palinkėsime KILTI! Augti ir tobulėti tiek scenoje, tiek kasdieniniame gyvenime, savo darbais džiuginti visą gimnazijos bendruomenę ir net Kauno miestą, nes miuziklas sulaukė didžiulio dėmesio ne vien gimnazijos internetinėje erdvėje ar tarp pačių gimnazijos mokinių, tačiau buvo pastebėtas ir žiniasklaidos. Kviečiame skaityti straipsnį „Kauno dienoje“  (nuoroda: http://m.kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/miuzikle-velnio-nuotaka-vaidino-ir-mokytojai-ir-gimnazistai-843288#.Wj0hrpLevvI.facebook), o visus, kurie nespėjote atvykti į gruodžio 21 d. vykusią premjerą,  vasario pradžioje kviesime į dar vieną pasirodymą – labdaringą vakarą, kurio metu turėsite galimybę ne vien pamatyti LSMUG miuziklą „Velnio nuotaka“, bet ir paaukoti pinigų onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gydymui.

Iki pasimatymo!