LSMU gimnazijos bendruomenė sausio 12-osios rytą pasitiko minėdama Laisvės gynėjų dieną. Ryte ant klasių palangių kvietėme uždegti žvakutes, taip prisijungdami prie respublikinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija". Dėkojame akcijos iniciatorei istorijos mokytojai Daivai Žemaitienei.

8.20 val. visi gimnazijos mokiniai bei mokytojai rinkosi į gimnazijos vidinį kiemą, kuriame ne tik mišraus choro „Ave musica“ pagalba sugiedojome tautinę giesmę, bet ir prisiminėme visas Sausio 13-osis aukas bei jų vardus ir pavardes – uždegėme 14 laužų, kurių šviesoje atsigėrėme arbatos, išgirdome Gustės Bajorkevičiūtės, Karolio Orlausko, Vytautės Laurinavičiūtės atliekamas dainas.
Minėjimo metu III g. kl. mokinės Justė Juškaitė ir Gustė Skrupskaitė susirinkusiems linkėjo: „Laisvę švęskime kasdien. Kurdami kitokią Lietuvą - laisvą, be prievartos ir smurto, išsilavinusią, darbščią, tokią, kurioje gali gyventi visi. Ieškokime ir klyskime, išnaudokime galimybes, kurias mums suteikia ši diena. Esame įsitikinę, jog tai būtų didžiausias pagarbos Laisvės gynėjams įprasminimas. Ne egzistuokime, o gyvenkime, tačiau PRISIMINDAMI, KODĖL ESAME LAISVI“. Minėjimo pabaigoje merginos ragino mokinius kartu su tėveliais apsilankyti ir mieste vykstančiuose renginiuose, skirtuose Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Dėkojame visiems susirinkusiems ir tikimės, jog galimybė pabūti kartu, nors ir trumpai, išgirsti solistų ir dueto dainas bei šiek tiek pasišildyti prie laužo leido mokiniams ir mokytojams bent minutei sustoti, apsvarstyti ir nuoširdžiai pagerbti žuvusiuosius.
ŠVĘSKIME LAISVĘ!

Akcijos „Laivės laužai“ iniciatoriai – neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Sandra ir gimnazijos mokinių taryba. Dėkojame muzikos mokytojai Giedrei Druskienei, kuri visada sutinka prisidėti prie idėjų įgyvendimo bei technologijų ir choreografijos mokytojoms Ilonai ir Eglei, kurios vaišino mus arbata.