Tą vakarą, besėdint ant slenkančiosios kopos,
Siūbavo marių bangos ir, vėjui virš galvos
Taip graudulingai ūkiant, kažko širdis susopo, –
Pasijutau kaip niekad žmogus iš Lietuvos.
Sigitas Geda

Sausio 25 d. Mykolo Žilinsko dailės galerijoje vyko LSMU gimnazijos mokinių meninio skaitymo konkursas „Pasijutau kaip niekad žmogus iš Lietuvos“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Renginį pradėjo lietuvių kalbos mokytoja Rasa Kučienė sakydama, jog poetinis žodis keliauja per pasaulį tūkstančius metų ir labai smagu, kad šiandien jis subūrė ir LSMU gimnazijos bendruomenę unikalioje meno šventovėje.

Konkurso dalyvių klausė ir juos vertino lietuvių kalbos mokytoja Veronika Kielienė, Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Petrikaitė, LSMU gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Danguolė Krivickaitė. Džiaugiamės, jog konkurse tekstus skaitė 24 moksleiviai. Iš šio gausaus būrio buvo išrinkti keturi, kurie atstovaus LSMU gimnazijai Kauno miesto meninio skaitymo konkurse. Sveikiname 5a kl. mokinę Gretą Dobožinskaitę, 5b kl. mokinį Nojų Pajarską, IV g. kl. mokinius Kiprą Snarskį ir Vaidotą Dagį (skaitovus ruošė mokytojas Paulius Kavaliauskas). Dėkojame solistėms Laurai Čakavičiūtei, Gerdai Kalvaitytei (I g.), muzikinius duetus atlikusiems mokiniams – Gustei Bajarkevičiūtei ir Vytautei Laurinavičiūtei (8c), Gustei Zakšauskaitei ir Karoliui Orlauskui (III g.), kurių atliekamos dainos leido pajusti ne tik žodžio, bet ir muzikos galią. Šią popietę tikrai galėjome pasijusti kaip niekad žmonėmis iš Lietuvos...

Renginio organizatoriai