Artėjant Lietuvos atkurtosios valstybės šimtmečiui mes, LSMU gimnazijos I g. B ir C klasių mokiniai, nutarėme vasario 8 dieną nuvažiuoti į sostinę Vilnių. Kelionės tikslas -  aplankyti Valstybės pažinimo centrą, Vilniaus universiteto biblioteką ir, žinoma, pamatyti garsųjį Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą. Ekskursiją pradėjome prezidentūros teritorijoje įsikūrusiame Valstybės pažinimo centre. Šiame muziejuje, pasitelkiant naujausias technologijas, pristatoma demokratinės valstybės ir jos institucijų veikla. Kiekvienas gimnazistas gavo planšetę. Tai tarsi interaktyvus vedlys, kuris papildo ir išplėčia muziejuje esančių eksponatų turinį. Mums labai patiko patiems subalansuoti valstybės biudžetą bei  naudojant ,,Google“ žemėlapį keliauti po Lietuvą . Išvyką tęsėme Vilniaus universiteto bibliotekoje, kuri  įkurta 1570 m. ir iki šių dienų išlikusi autentiškose erdvėse. Mus sužavėjo Pranciškaus Smuglevičiaus salė, observatorija bei Didysis kiemelis. Ekskursiją baigėme Signatarų namuose, kuriuose pirmieji iš gimnazijos mokinių  pamatėme Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą. Dieną praleidome turiningai, smagiai, praplėtėme akiratį bei pabendravome su klasės draugais.

Martyna Bacevičiūtė Ig. B