Birželio 13 dieną mokyklos bendruomenė oficialiai pabaigė mokslo metus ir pasitiko vasarą nestandartiškai – susirinko į LSMU Veterinarijos akademijos kiemelyje vykusį mokslo metų pabaigos pikniką.

Garsiais šūksniais, kuriuos išprovokavo renginio vedėjai Justė (III g. A) ir Aurimas (I g. A), mokiniai įrodė, jog iš tiesų laukia atostogų, tačiau negalėjome jiems palinkėti „GEROS VASAROS!“ neprisiminę, ką nuveikėme šiais mokslo metais. 2017-2018 m.m. buvo itin spalvingi – nuo aukštų akademinių pasiekimų iki respublikinių ar net tarptautinių renginių, kurie į LSMU gimnaziją sukvietė svečius iš 10 pasaulio šalių, bei mūsų gimnazijos tradicinių ir, tikimės, tradicija tapsiančių renginių.

Šįmet, minėdami Gedulo ir vilties dieną, prisijungėme prie respublikinės pilietinės iniciatyvos „Raktai iš paliktų namų. 7–8 kl. mokiniai integruotose dailės ir istorijos pamokose aptarė, kuo svarbi mūsų tautos istorijai 1941m. Birželio 14–oji, kuomet per savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17500 žmonių. Mokiniai į pamokas atsinešė savo ištremtų prosenelių,senelių namų nuotraukas, iškarpė raktus, simbolizuojančius gimtųjų namų netektį – tai liudija jų sukurta originali instaliacija. Džiaugiamės savo mokinių kūrybiškumu ir neabejingumu puoselėjamai istorinei atminčiai.

 

2018 m. gegužės 31 d. Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje vyko Baigiamoji respublikinio mokinių kūrybinių darbų konkurso „Fizikos bandymai aplink mus 2018“ konferencija. Į konferenciją pakviesti nominuotų darbų autoriai, bandymų sekcijos dalyviai ir jų mokytojai. Gimnazijos fojė mokiniai demonstravo savo sukurtus fizikos bandymus ir varžėsi dėl geriausiųjų vardo. „Fizikos bandymai: sudėtinga ar paprasta?“- gimnazijos aktų salėje bandymus mokiniams ir mokytojams demonstravo KTU atstovai: dr. doc. Virgilijus Minialga ir laborantas Zenonas Šleinius. Renginio metu buvo apdovanoti geriausių darbų autoriai bei jų mokytojai. Jiems įteiktos padėkos, prizinių vietų laimėtojams – taurės.

Ig. B klasės mokiniai kartu su istorijos mokytoja pradėjo vasarą linksmai bei turiningai – birželio 1 dieną apsilankė Vytauto Andziulio ir Juozo Bacevičiaus įkurtoje pogrindinėje spaustuvėje „ab“.  Tai unikali pogrindinė spaustuvė, kuri buvo įrengta slėptuvėje po Andziulių namu kolektyviniuose soduose Kauno rajono Salių kaime. Tai vienintelė tokio tipo slėptuvė Lietuvoje, kurios per visą jos gyvavimo laikotarpį neaptiko sovietų saugumas. Dabar spaustuvėje gali apsilankyti visi norintys. Verta paminėti, jog ji nematoma plika akimi. Visų pirma, reikia patekti  į šiltnamį, kuriame pasukus žemėje paslėptą rankeną bei patraukus stumdomą baseinėlį su vandeniu, siaurutėle anga galima patekti į pogrindžio spaustuvę.

2018 06 LSMUG mokslo metu baigimo sventeJau birželio 13 d., 10.00 val., susitinkame LSMU gimnazijos mokslo metų baigimo šventėje, kuri šiais metais keičia formatą!
Kviečiame Jus į metų baigimo P I K N I K Ą, kurio metu išgirsime:

  • Kokį renginį nominavote „Metų renginiu“;
  • Kam šiais mokslo metais sekėsi geriausiai mokytis;
  • Kokie kūriniai skambėjo šių metų didžiausiuose renginiuose;

IR....

  • Paskelbsime 2017-2018 m. m. 5-8 ir I – IV g. klasių METŲ GARBES!

SUSITINKAME LSMU VETERINARIJOS AKADEMIJOS KIEMELYJE!
Su savimi turėk užkandžių, užtiesalą bei nepamiršk kepurės!
Renginio metu taip pat galėsi įsigyti užkandžių.

Birželio 5 d. mūsų mokyklos 5-11 kl. mokiniai dalyvavo Kauno miesto mokinių užsienio kalbų olimpiadų  ir konkursų nugalėtojų apdovanojimo šventėje  „Ačiū 2018“ Kauno rotušėje. Džiaugiamės mūsų mokinių talentais ir meile užsienio kalbai!  J. V. Gėtė yra pasakęs: „Mokytojas, sugebantis įkvėpti mokinius nors vienam geram poelgiui, nors vienam puikiam eilėraščiui, padaro daugiau nei tas, kuris mūsų atmintį užpildo daugybe pagal pavadinimą ir formą suklasifikuotų dalykų“. Tad nenustokime tobulėję ne tik mokiniai, bet ir mokytojai!

Mokytoja Aistė Muralytė

Š. m. gegužės 31 d.(ketvirtadienį) vyko Kauno miesto istorijos olimpiadų ir konkursų nugalėtojų apdovanojimai. Į istorinės Lietuvos Respublikos prezidentūros (buv. Mokytojų namų) patalpas susirinko gausus Kauno moksleivių ir jų mokytojų būrys. Tarp jų ir LSMU gimnazijos atstovai: už puikų pasirodymą I - IV gimnazijos klasių Kauno miesto 28-ojoje istorijos olimpiadoje apdovanoti du mūsų mokiniai - III g. C klasės mokinys Karolis Orlauskas (V vieta) ir IV g. A klasės mokinė Emilija Venzlauskaitė (II vieta). Mokinius ruošė istorijos mokytojos metodininkės Daiva Žemaitienė ir Jurgita Žulpienė. Visiems šventės dalyviams buvo įteiktos Kauno miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus padėkos ir gražūs rožių žiedai. Nors diena buvo itin karšta ir varginanti, geram ūpui išblėsti neleido salėje nuolat skambanti muzika - nuo klasikos, atliktos šaunaus styginio ansamblio, iki linksmų liaudiškų akordų, sugrotų bandonijų dueto. Galbūt gaila tik vieno - šioje šventėje tikrai galėtų dalyvauti kur kas daugiau talentingų ir įvairiapusiškai išsilavinusių mūsų gimnazijos mokinių. Todėl neapleiskime istorijos mokslo - juk tauta, pamiršusi savo praeitį, yra be ateities. O geriausias bet kurio mokomojo dalyko žinių pagilinimas yra ruošimasis konkursams ar olimpiadoms. Tad stenkimės, jog kitais metais šioje šventėje LSMU gimnazijos vardas skambėtų dar garsiau negu šiemet.

Karolis Orlauskas

Trečiadienį LSMU gimnazijos trečiaklasiai gimnazistai kartu su anglų kalbos mokytojomis, gimnazijos direktoriumi susirinko į netradicinę anglų kalbos pamoką. Jaukioje istorinėje LSMU  Veterinarijos akademijos Dr. Stasio Jankausko auditorijoje vyko susitikimas su Amerikos ambasados Vilniuje vyresniuoju užsienio tarnybos karjeros diplomatu, ambasadorės pavaduotoju dr. Howard Solomon. Rusų literatūros tyrinėtojas (apgynęs daktaro disertaciją tema „Michailo Bulgakovo „Meistras ir Margarita“) trumpai papasakojo apie savo karjeros kelią nuo universiteto profesoriaus iki profesionalaus diplomato.

2018 05 28 Apdovanojimo sventeGegužės 23 dieną Kauno Antano Smetonos gimnazijoje įvyko apdovanojimų šventė, skirta fizikos ir chemijos olimpiadų, konkursų laureatams pagerbti. Džiaugiamės, kad į šventę vyko nemaža LSMU gimnazijos delegacija: mūsų jaunieji fizikai ir chemikai bei jų mokytojai. Buvo įteiktos padėkos, medaliais apdovanoti prizinių vietų laimėtojai.

Šiandien žiniasklaidoje pasirodė informacija apie tai, jog neva LSMU gimnazijos gimnazisto vairuojamas BMW rėžėsi į tvorą ir slysdamas nušlavė pėsčiųjų perėja einantį jaunuolį. Pasak straipsnio autoriaus, iš Nemuno salos, šalia kurios įvyko nelaimė, išvyko keli automobiliai, ant kurių buvo, kaip pasirodė žurnalistui, užrašas LSMUG, kas sudarė įspūdį, kad nelaimę sukėlusiame automobilyje buvo mūsų gimnazijos auklėtiniai. Vėliau žurnalistai šią informaciją pakoregavo.

Pranešu, kad gimnazistas, vairavęs minėtą automobilį, ar kiti gimnazistai, buvę jame, nėra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos auklėtiniai. Visi mūsų gimnazistai yra sveiki.

Tačiau panašios situacijos priverčia mus susimąstyti ar mūsų jaunimas jau pakankamai subrendęs atsakingai elgtis keliuose, ir ar mes, tėvai, pedagogai, įdedame visas galimas pastangas juos ugdydami.
Skatinu visiems būti dėmesingesniems!

Pagarbiai
LSMU gimnazijos direktorius
Arūnas Bučnys

   

Premiers Rideaux  

   
   

Nuorodos  

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
© LSMU gimnazija, 2013