Kaune didėja sergamumas gripu ir peršalimo ligomis – viršutinių kvėpavimo takų katarais, numatoma skelbti karantiną. Viena iš vietų, kur greitai užsikrečiama gripu yra mokykla, nes joje vaikai labai artimai bendrauja ir dar ne visi turi gerų higienos įpročių.

Gripas pasireiškia staigia pradžia, temperatūra pakyla iki 39 laipsnių Celsijaus ir aukštesnė, skauda raumenis ir sąnarius. Peršalimo ligų atveju temperatūra iki 38,5 laipsnio Celsijaus, skauda gerklę, būna sloga ir silpnas kosulys.

Gripas pavojingas komplikacijomis: smegenų dangalų uždegimu (meningitu), plaučių uždegimu ir vėlyvomis komplikacijomis, kurių požymiai išryškėja po kelių metų – širdies raumens ir inkstų uždegimais.

  • Siekiant išvengti pavojingų gripo komplikacijų, sergančius vaikus palikite namuose, neverskite eiti į mokyklą, net jeigu yra kontroliniai užsiėmimai.
  • Vaikas turi gulėti, gerti daug skysčių (arbatų, mineralinio vandens). Jei temperatūra yra iki 38,5 laipsnio, dirbtinai jos nemažinkite, nes organizmas pats gamina apsaugines medžiagas.
  • Temperatūrą patartina reguliuoti liepžiedžių ar aviečių arbatomis. Atsiminkite, kad antibiotikai gripo ir peršalimo ligų sukėlėjų neveikia.
  • Gripu sergama iki 5- 6 dienų, tą laiką vaikas privalo praleisti namie, kad nesivystytų komplikacijos ir kad neužkrėstų kitų vaikų. Jeigu liga trunka ilgiau arba atsiranda bet kokių naujų ligos požymių, kvieskite gydytoją.

Tikimės, kad Jūs supratote, kad gripas yra pavojinga liga ir apsaugosite vaikus nuo jo pasekmių.

Gyd. infektologas prof. A.Laiškonis

   

Premiers Rideaux  

   

Nuorodos  

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
© LSMU gimnazija, 2013