Penktą kartą. Penktą kartą? Penktą kartą!

Sunku patikėti, kaip greitai bėga laikas, mūsų bičiuliai amerikiečiai į Lietuvą atvyko jau penktąjį kartą.

Šie metai lietuviams ypatingi, minime valstybės atkūrimo šimtmetį, tad svečiams galėjome pasiūlyti ypatingą programą – Dainų ir Šokių šventė, iškilmingos eitynės, fejerverkais nušvitęs dangus, viskas aplink liudijo, jog Lietuva šventė.

Kaip ir kasmet, MBA vaikinai, kuriuos šiais metais lydėjo vidurinės mokyklos direktorė p.Fran Stuart, anglų kalbos ir literatūros mokytojas p.Emmett Russell ir chemijos mokytojas p.Jonathan Creamer, tradiciškai domėjosi Lietuvos laisvės kovų ir rezistencijos istorija, kurią vainikuoja sausio 13-osios įvykiai, kuomet vėl aukų pareikalavusiais veiksmais buvo apginta šalies laisvė.

Jaunajai kartai sunkiai įsivaizduojamos sovietmečiu Lietuvoje tvyrojusios nuotaikos, jiems sunku suvokti skirtumą tarp laisvės ir nelaisvės. Nebegyvename priespaudoje, esame laisvi reikštis ir rinktis, bet istorija yra cikliška, ji turi polinkį kartotis, riba tarp laisvės ir nelaisvės yra labai trapi…

Pasaulyje nesibaigiant neramumams apie laisvę reikia galvoti kasdien.

Ji nėra duotybė.

Kova už laisvę niekada nesibaigia, ji tik keičia formas. Tokia ir yra pagrindinė “MBA - HH - LSMUG – viena šeima” projekto idėja.

Ingrida Krasauskienė
Simonas Šabanovas
Kristina Gimpelson