Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2014-05-Zemaitija is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Taigi balandžio 23 dienos rytą prie mokyklos susirinko aštuntų klasių mokiniai - laukėme kelionės dviaukščiu autobusu. Visi susiradę sau patinkamas vietas pajudėjome pirmo tikslo link – Varnių. Važiavome maždaug dvi valandas. Tačiau kelionė neprailgo, nes bendraamžiai, kaip tikri kelionės gidai, visiems pasakojo apie vyskupą Motiejų Valančių ir jo veiklą, trumpai išgirdome informaciją apie Varnius. Mokytoja priminė Lietuvos regionus ir paaiškino, kas būdinga žemaičių tarmei. Taip bevažiuodami ne tik sukirtome sumuštinius, bet ir sudalyvavome lietuvių kalbos-istorijos pamokoje. Varniuose aplankėme Žemaičių vyskupystės muziejų, kuriame išgirdome miestelio istoriją, įdomius istorinius faktus apie žemaičių krikštą ir Medininkų vyskupijos įkūrimą. Sužinojome, kurie Žemaičių vyskupiją valdę vyskupai paliko ryškiausius pėdsakus Lietuvos valstybei. Dar lankėmės Varnių (Žemaičių) kunigų seminarijoje. Taip pat buvome įspūdingo grožio Varnių katedroje, leidomės į kriptą po didžiuoju altoriumi, kur yra palaidota apie 10 Žemaičių vyskupų. Ir, žinoma, nusifotografavome prie Motiejaus Valančiaus paminklo. Susipažinę su Varniais pasukome Šiaulių link. Tikrai smagu su draugais pasivaikščioti Šiaulių bulvaru, bet svarbiausia mūsų užduotis – „Dailyraščio pamoka tarpukario Lietuvoje“. Ši pamoka vyko „Aušros“ muziejuje įrengtoje tarpukario Lietuvos pradžios mokyklos klasėje.  Pasirodo, ne taip jau paprasta dailiai rašti nuolat plunksną mirkant tušu. Jeigu dabar taip reiktų, tai per pamoką spėtume užsirašyti pamokos temą ir gal namų darbą...
Atvykę į Kelmę aplankėme labai gražų Kelmės dvarą, kuriame įsikūręs Kelmės krašto muziejus. Muziejuje gidas papasakojo apie visą Kelmės dvaro istoriją. Sužinojome, kad Kelmės dvaras – vieta, kur pirmiausiai Lietuvoje prasidėjo 1831 metų sukilimas prieš carinę Rusiją. Taip pat, kad Kelmės dvaro ansamblis – valstybės saugomas kultūros paveldo objektas, vertinamas kaip retai išlikusi baroko stiliaus Lietuvos provincijos dvaro sodyba. Kelionės metu reikšminome literatūrai, kultūrai nusipelniusias asmenybes, taigi ir šiame dvare girdėjome apie Šatrijos Raganą, Povilą Višinskį, apie Žemaitę. Bet dėmesį sukaupti po visos dienos įspūdžių jau buvo sunku.
Visai vakarėjant pasukome Kauno link. Autobuse dar išgirdome informacijos apie kai kuriuos rašytojus, o kad kelias neprailgtų visi dainavome, pokštavome, dalinomės patirtais įspūdžiais.
Puikiai žinome, kad muziejai išties reikalingi, bet įsitikinome, kad jų lankymas įpareigoja, kad tai nėra lengva pramoga. Manau, kad tokios pažintinės kelionės mokinius praturtina ne tik žiniomis, bet ir neišdildomais įspūdžiais. Tai ragina ir toliau domėtis savo šalimi, jos istorija, kultūra. Ačiū mokytojoms, kurios mus lydėjo šioje kelionėje, tai – Elena Juodkienė, Jurgita Valentukonienė bei Gitana Liaudinskienė.

8b klasės mokinė Otilija L.

{gallery}Naujienos/2014-05-Zemaitija{/gallery}