Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder Naujienos/2014-09-kalbu_diena is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Mūsų mokykloje Europos kalbų diena buvo paminėta netradicinėmis užsienio kalbos pamokomis. Rugsėjo 26 d. pamokose  dalyvavo LSMU studentai, atvykę iš Vokietijos, Prancūzijos ir Kanados. Mokytojais trumpam tapo Nuria, Jakob ir Jonas iš Vokietijos, Mathilde ir Marine iš Prancūzijos, Algimantas iš Kanados. Mokykloje taip pat apsilankė Francois iš Prancūzijos, kuris nuo spalio 1 d. mūsų mokykloje ves prancūzų kalbos pamokas. Svečiams buvo įdomu sužinoti apie LSMU mokyklos įkūrimą, užsienio kalbų mokymą, mokinių užimtumą, jų pomėgius. Štai Nuria buvo girdėjusi apie mūsų mokyklą ir labai džiaugėsi galimybe čia apsilankyti. Ji vokietė, mokanti anglų, rusų kalbas, tad buvo puiki proga organizuoti 9a klasės mokiniams integruotą daugiakalbę pamoką. Mokiniai kalbėjo ir rašė trijomis kalbomis: anglų, rusų ir vokiečių. Mokinė Guosta nupiešė Nurios portretą. 8a klasės mokinių, kurie mokosi vokiečių kalbos,  pamokos tema buvo „Vasara- atostogų metas“. Nuria pasiūlė puikų žaidimą, kuris padeda plėsti žodyną  bei geriau išmokti vieno linksnio daiktavardžius. Žaidimo metu mokiniai išmoko naujų žodžių, Nuria paaiškino artikelio svarbą vokiečių kalbai. Mokiniai, kartodami būtąjį laiką, pasakojo viešniai apie savo praėjusias vasaros atostogas.
Nurios draugo Jakob tėveliai yra pedagogai. Jis mokyklą baigė prieš trejus metus ir pats galvojo apie mokytojo profesiją, todėl jam buvo įdomu išbandyti save mokytojo vaidmenyje. Svečias bendravo su mokyklos septintokais.
Mathilde maloniai bendravo anglų kalba su 5c ir 6a klasių mokiniais. Viešnia papasakojo apie save, savo šeimą, gimtąjį miestą. Mokiniai prisistatė ir papasakojo, ką jie labiausiai mėgsta. Buvo įdomu sužinoti apie žymius populiarios muzikos atlikėjus ir pasiklausyti jų dainų. Mathilde mokė mandagumo posakių prancūzų kalba. Pamokos tiesiog pralėkė, nes buvo naudingos ir įdomios.
8a klasės rusų kalbos pogrupis turėjo galimybę pakalbėti angliškai su studentais Jonu iš Vokietijos ir Algimantu iš Kanados, o vėliau tai papasakoti rusų kalba. Vaikinai nuoširdžiai dalinosi įspūdžiais apie studijas Lietuvoje, pasakojo apie švietimo sistemą gimtuosiuose miestuose, nuoširdžiai skatino aštuntokus mokytis kuo daugiau užsienio kalbų.  Jonas gali bendrauti penkiomis užsienio kalbomis, Algimantas – 3. Aštuntokai labai nustebo, kai paprašyti pakalbėti lietuviškai, abu prabilo gražia lietuvių kalba. Mūsų kalbą išmokti jiems buvo būtina, nes ateityje teks atlikti praktiką Lietuvos ligoninėse.
1-2 pamokų metu 7a ir 7c klasėse lankėsi LSMU studentė Marine Bertille iš Prancūzijos. Ji studijuoja tik vienerius metus, todėl jai buvo sunku, bet  ir įdomu, nors ir neilgai, pabūti mokytoja. Vaikams Marine trumpai papasakojo apie Prancūziją. Patvirtino  ir tai, kad prancūzai tikrai valgo varles ir sraiges, nors prisipažino, jog pati visiškai nemėgsta jų. Vaikai galėjo išgirsti, kaip prancūziškai skambėtų jų vardai, o paskui atliko keletą užduočių, susijusių su Europos kalbų diena.
10c ir 9b klasės mokiniams anglų ir rusų kalbos pamokos vyko mokyklos iškilmių salėje. Ten buvo organizuota daugiakalbė viktorina „Kalba kalbą atveda“. Viktorina vyko anglų kalba, tačiau klausimai pateikiami ir užduotys atliekamos vokiečių, rusų bei prancūzų kalbomis. Komandų kapitonai buvo Mathilde, Marine, Nuria ir Jakob. Viktoriną pradėjo 10a kasės mokinys Dominykas su Karolina iš Skriaudžių pagrindinės mokyklos. Jie atliko dainą rusų kalba. Ačiū Karolinai ir jos mokytojai, kad rado laiko atvykti į mūsų mokyklą. O viktorinos pabaigoje 7a klasės mokinė Gerda atliko dainą anglų kalba.
Mūsų mokiniams buvo įdomu sužinoti, kodėl ir kaip jaunuoliai pasirinko medicinos studijas Lietuvoje, ar patinka Lietuva ir studijos šioje šalyje, ar turi draugų lietuvių, kokiomis užsienio kalbomis kalba, ar turi naminių gyvūnų, kaip jiems sekėsi mokykloje.
Mokiniams buvo naudingos ir įdomios netradicinės užsienio kalbų pamokos:

Pamoka su Nuria man patiko. Manau,  ji buvo mums naudinga, nes turėjome galimybę  pabendrauti su tikra vokiete. Taip pat mes išmokome daug naujų naudingų žodžių.
Gabija Čepukaitytė, 8 kl.

Netradicinės užsienio kalbos pamokos  suteikia daugiau galimybių pažinti kalbą. Bendrauti su tikra vokiete, žaisti kartu žaidimus, paklausti klausimų ir sulaukti atsakymų – štai kur buvo iš tiesų smagu. Pamokos metu sužinojome naujų žodžių, kartu pasijuokėme – jautėmės tikri draugai. Man dar niekada nėra tekę dalyvauti tokioje pamokoje, todėl be galo ja džiaugiuosi.
Justė Juškaitė, 8 kl.

Man labai patiko ši mintis. Tikrai yra smagu, įdomu ir vertinga paklausyti studentų (tuo labiau užsieniečių) patarimų. Taip pat tokioje pamokoje gali ugdyti ir užsienio kalbos įgūdžius. Norėčiau, kad būtų daugiau tokių pamokų kaip ši.
Gabija Juodenytė, 8 kl.

Nuria ir kiti studentai prižadėjo sugrįžti į LSMU mokyklą ir atsivesti daugiau draugų. Tikimės, jog kitais metais per Europos kalbų dieną daugiau mūsų mokyklos mokinių turės galimybę susitikti su jaunuoliais iš kitų šalių ir pabendrauti su jais užsienio kalbomis.
Netradicinės užsienio kalbų pamokas organizavo mūsų mokyklos užsienio kalbų mokytojai. Už pagalbą dėkojame visiems atvykusiems studentams, LSMU tarptautinių programų koordinatorei Kristinai Kavaliauskaitei, mūsų mokyklos tarptautinių ryšių koordinatorei Ingridai Krasauskienei.

Pabendravę su studentais iš kitų šalių, įsitikinome, kad tikrai kalba kalbą atveda, o norėdami drąsiai žengti į Europą, turime mokytis kuo daugiau užsienio kalbų.
Rusų/vokiečių kalbų mokytoja J. Valentukonienė

{gallery}Naujienos/2014-09-kalbu_diena{/gallery}