Rugsėjo 25 dieną  mūsų mokyklos vyresnių klasių moksleiviai kartu su mokytojais  kino teatre Forum cinemas žiūrėjo filmą „Nematomas frontas‘‘. Jis buvo apie partizaninį karą. Istorijos pamokose mokytoja mums pasakojo apie partizanų kovas. Faktą, kad toks karas buvo, priėmiau visiškai jo nesureikšmindama ir įsidėmėjau kaip bet kokį kitą žymesnį įvykį Lietuvos istorijoje. Filmas mano požiūrį pakeitė. Aš supratau, kad už savo tėvynės laisvę kovojo žmonės tokie patys kaip mes. Kiekvienas jų buvo kažkam brolis, vyras, sūnus, kiekvienas kūrė ateities planus, svajojo, mylėjo... Jų patirtis yra viena baisiausių, kokią tik galima įsivaizduoti. Jie matė draugų, artimųjų mirtį, matė, kaip tikri broliai išduoda savus, kentė badą, ligas. Tačiau tuos žmones vienijo bendras tikslas – LAISVA LIETUVA. Partizanas Juozas Lukša žuvo šioje kovoje kaip ir daugelis kitų. Jis taip ir nepamatė laisvos Lietuvos – laisvą savo Tėvynę matome mes.
Aš apgailestauju, kad tie, kurie kovojo dėl laisvės, jos nepamatė, nors paaukojo savo gyvybes. Jaučiu begalinį dėkingumą šiems žmonėms, kad šiandien galiu kalbėti, rašyti lietuviškai,gyventi laisvai ir nebijoti. Nežinia, ar jie girdi, bet tariu: AČIŪ JUMS!

Gabija Kilkutė, 11a

Šių metų rugsėjo 26 dieną LSMU vidurinės mokyklos mokiniai žiūrėjo filmą "Nematomas frontas". Po kino seanso jiems kilo daug minčių ir klausimų. Savo pamąstymais su LSMU vidurinės mokyklos tinklalapio skaitytojais dalijasi 11a klasės mokinė Gabija Kilkutė.