2014 m. gruodžio 11-13 dienomis mes, LSMU mokyklos dešimtokės Livija Šarauskytė ir Erika Juškytė, buvome Nacionalinės moksleivių akademijos organizuojamuose istorijos kursuose. Čia mes turėjome galimybę susipažinti su mokiniais iš visos Lietuvos, besidominčiais istorija, bei sužinoti daug įdomių faktų apie Lietuvos ir pasaulio istoriją. Šiuos kursus vedė VDU Istorijos fakulteto dėstytojai Domas Boguševičius, Sigita Žemaitytė, Rūstis Kamuntavičius ir Egidijus Aleksandravičius. Jie mums pasakojo apie litvakų kultūrą, bandė paneigti istorijos mitus, kad senovėje Lietuvos moterys buvo visiškai priklausomos nuo vyro ir neturėjo jokių teisių, kad istorija yra tikslus mokslas ir istorikai yra 100% teisūs, rašydami įvairius straipsnius, supažindino mus su Kauno istorija ir emigrantų gyvenimu, galėjome pažvelgti kitų valstybių istorikų akimis į LDK gyvavimo laikotarpio įvykius ir žemėlapius.

Labai džiaugiamės, kad galėjome dalyvauti NMA kursuose, nes jie padėjo mums praplėsti akiratį ir paskatino dar labiau domėtis istorija!

Livija Šarauskytė,10c