Visą kovo mėnesį LSMU gimnazijos mokiniai, paskatinti socialinės pedagogės Editos Vasiliauskaitės, dalyvavo įvairiose socialinėse akcijose, veiklose: du kartus per metus vykstančioje nacionalinėje paramos maisto rinkimo akcijoje „Maisto Bankas“ mokiniai-savanoriai dalijo skrajutes ir kvietė paaukoti ilgai negendančių maisto produktų; tradicinėje Kaziuko mugėje  siūlė įsigyti labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ savanorių sukurtus „Palankaus vėjo malūnėlius”, už kuriuos surinktos lėšos skiriamos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams; visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus” ir parduotuvių tinklo „Rimi” organizuotoje akcijoje „Padovanokime Rimi kortelės taškus vaikams”  kvietė pirkėjus sukauptus Rimi pinigėlius skirti vaikams.

Kovo mėnesį daugelis mokinių turėjo suskubti  atlikti socialines-pilietines veiklas. Tam buvo skirta viena diena.  Mokiniai pasiskirstė po įvairias įstaigas: penktų klasių mokiniai įsitraukė į darbinę veiklą ir tvarkė gimnazijos vidinį kiemelį bei LSMU Veterinarijos akademijos stadioną. Šeštokai lankėsi LSMU Veterinarijos akademijoje: Stambiųjų bei Smulkiųjų gyvūnų klinikose padėjo tvarkyti gyvūnų gardelius, patalpas,  LSMU Veterinarijos akademijos bibliotekoje padėjo nuvalyti dulkes nuo knygų lentynų ir sutvarkyti knygų fondus. I g. klasės mokiniai vyko tvarkyti Naujosios Rėvos piliakalnį, I-II g. klasių gimnazistai LSMU ligoninės Kauno klinikų filialo Vaikų reabilitacijos ligoninėje „Lopšelis“ padėjo sutvarkyti inventorių, atliko įvairius darbus kompiuteriu, pakvietė ligoniukus į lauką pažaisti žaidimų bei padėjo darbuotojams prižiūrėti  vaikučius ekskursijos į PC „Mega” metu. Vieni II g. klasės mokiniai taip pat lankėsi Kauno Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčioje, kurioje, vadovaujami brolio kunigo Pauliaus Sauliaus Bytauto, tvarkė aplinką, grėbė lapus, valė bažnyčios patalpas. Kiti IIg. klasės mokiniai socialinę veiklą atliko VšĮ „Penkta koja” – visi džiaugėsi padėję ten esantiems gyvūnams.
Socialinių veiklų reikia – tai patvirtino ir patys vaikai. Juk reikia dalinti savo gerumą.

Socialinė pedagogė Edita Vasiliauskaitė